Kupujesz narożnik? Sprawdź na co zwrócić uwagę?

Kupujesz narożnik? Sprawdź na co zwrócić uwagę?

Salon to wnętrze w domu, które warto urządzić z dużą starannością, by było zarówno wygodne, jak również estetyczne i funkcjonalne. Meblem, który sprawdzi się w większości salonów jest narożnik. Jaki model wybrać do salonu? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę? Sprawdźmy już teraz!

Zalety narożnik w salonie

Aranżacje salonu z narożnikiem w roli głównej są nie tylko wygodne, ale również efektowne i praktyczne. Narożnik zapewnia dużo miejsca do siedzenia, a niektóre modele posiadają również opcję rozkładania i wówczas można zmienić je w bardzo wygodną przestrzeń sypialną. Narożniki mają jednak o wiele więcej zalet. To, co przemawia za zakupem narożnika, to również estetyka, funkcjonalność – narożnik zajmuje mniej miejsca niż dwie oddzielne sofy, a zapewnia podobną ilość miejsca siedzącego, a także wygoda. Narożniki są wygodne zarówno do siedzenia, jak również do krótkiej drzemki. Oferta narożników do salonu jest dość mocno zróżnicowana. Wśród nich są meble o różnorodnej estetyce, kolorystyce czy też cenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając narożnik?

W sprzedaży można znaleźć zarówno mały narożnik do niewielkiego salonu, jak również modele średniej wielkości oraz bardzo duże narożniki, które zmieszczą się raczej tylko w przestronnych salonach domowych. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć pomieszczenie i zastanowić się, ile miejsca można przeznaczyć na narożnik. Wybierając mebel, należy z kolei zwrócić uwagę na jego całkowite gabaryty, a także na to, czy część elementów będzie wymagała złożenia (to dodatkowa praca, ale z kolei łatwiej taki narożnik wnieść do domu i do konkretnego pomieszczenia). Ważna jest również funkcjonalność narożnika. W większych mieszkaniach i domach dobrze sprawdzają się narożniki bez żadnych dodatkowych zastosowań, ale w pozostałych przypadkach warto rozważyć opcje takie, jak narożnik rozkładany. Narożnik z funkcją spania to świetny wybór do salonów, które pełnią również rolę sypialni dla gości lub gospodarzy – narożnik po rozłożeniu umożliwia komfortowy sen dwóm dorosłym osobom. Dodatkowo – narożniki rozkładane posiadają na ogół także schowek na pościel. Inną opcją godną rozważenia są narożniki z regulowanymi zagłówkami, a nawet z wyciąganymi podnóżkami. To znacznie większe i bardziej zaawansowane konstrukcje, które jednak stwarzają o wiele więcej możliwości wypoczynku.

Jeśli chodzi o kolor obicia, to ma on niebagatelny wpływ zarówno na estetykę mebla, jak również na jego praktyczność. Narożnik biały, narożnik czarny i narożnik brązowy to salonowa klasyka, ale przecież narożnik może być również wzorzysty i bardzo intensywnie kolorowy. Do wnętrz nowoczesnych najlepiej pasują narożniki o prostych, geometrycznych kształtach. Do salonów klasycznych i rustykalnych bardzo dobrze pasują narożniki skórzane z drewnianymi elementami. Odpowiednio dobrany narożnik z pewnością posłuży całej rodzinie przez długie lata.