3 sposoby na funkcjonalniejszą sypialnię w Twoim domu

3 sposoby na funkcjonalniejszą sypialnię w Twoim domu

Sypialnia to podstawowe pomieszczenie zarówno w domu, jak i mieszkaniu. Wnętrze to służy przede wszystkim do wypoczynku. Aby w pełni korzystać z tej strefy komfortu, należy wyposażyć ją w odpowiedni sposób. Z pomocą przychodzą nam tutaj sprawdzone porady aranżacyjne. Poznaj nasze wskazówki i spraw aby Twoja sypialnia była jeszcze bardziej komfortowa!

Wygodne łóżko do sypialni

Komfortowe łóżko to podstawa, jeśli chcemy porządnie wypocząć. Relaks po ciężkim dniu pracy czy też zwykła drzemka nie będą do końca efektywne, jeśli mebel ten nie będzie dopasowany do naszych potrzeb. Należy więc wybrać model spełniający kilka wytycznych. Jeśli chodzi o rozmiar, łóżko nie powinno być ani za duże, ani za małe. Standardowa długość to 2 metry, natomiast szerokość 90 cm. Oczywiście w przypadku zakupu łóżka dla dziecka, powinniśmy dobrać odpowiedni rozmiar do wzrostu malucha. Warto również pamiętać, że w małych pomieszczeniach sprawdzą się meble w jasnym kolorze, które nie sprawią, że pomieszczenie zostanie wizualnie przytłoczone. Dla dwóch osób, najbardziej komfortowym rozmiarem łóżka jest to o wymiarach 160 x 200 cm. Są to wystarczające rozmiary dla dwóch dorosłych osób.

Praktyczna szafka nocna

Szafka przy łóżku to często niezbędny mebel w sypialni. Dzięki niemu można w znaczący sposób podnieść funkcjonalność całego pomieszczenia. W przypadku, gdy, posiadamy łóżko dwuosobowe, warto jest postawić dwie szafki nocne - każda po jednej stronie. Taki mebel gwarantuje wiele użytecznych funkcji. Może stać się np. stolikiem na lampkę nocną, książkę, a także schowkiem na okulary czy inne małe akcesoria. Oprócz górnej szufladki często wyposażona jest także w większą przestrzeń na dole, w której można bez problemu coś umieścić. Nowoczesne modele szafek nocnych cechują się wysokim designem, dzięki czemu mogą nadać wnętrzu większego charakteru. Warto więc przemyśleć zakup tego rodzaju mebla.

Pojemna i funkcjonalna szafa

Nie każdy posiada osobne pomieszczenie na garderobę. W większości przypadków to właśnie sypialnia stanowi funkcję przebieralni. W związku z tym niezbędne jest posiadanie odpowiedniej szafy na ubrania i nie tylko. Współczesne modele szaf charakteryzują się różnymi rozmiarami i wzorami. Tak ogromny wybór sprawia, że nie łatwo jest dobrać odpowiednie model. W przypadku gdy metraż jest ograniczony, warto wybrać odmianę z drzwiami przesuwnymi. Takie rozwiązanie zapewnia szybki dostęp do wnętrza mebla. Współczesne warianty posiadają również wewnętrzne oświetlenie, co w znacznej mierze pomaga szybciej wybrać właściwą odzież. Dobrze jest także pomyśleć o lustrze - udekorowane diodami LED z pewnością podniesie funkcjonalność całego mebla.

Sypialnia może być jeszcze bardziej funkcjonalna. Aby uzyskać jak najlepszy efekt aranżacyjny, warto skorzystać z naszych powyższych porad. Dzięki dobraniu odpowiedniego umeblowania będzie można wygodnie wypocząć po całym dniu, równocześnie oddając się lekturze ulubionej książki lub seansowi filmowemu.