Biurko do domowego gabinetu. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze

Biurko do domowego gabinetu. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze

Nie każdy może pozwolić sobie na urządzenie gabinetu we własnym domu. W przypadku pracy zdalnej jest on jednak świetnym rozwiązaniem. Jeśli posiadamy odpowiednio duży metraż, nic nie stoi na przeszkodzie, aby jedno z pomieszczeń zamienić właśnie na niego. Podczas urządzania należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim trzeba kupić odpowiednie biurko. Mebel ten będzie stanowił centralny punkt domowego gabinetu, dlatego warto dobrze przemyśleć jego wybór. Aby pomóc w zakupie biurka do domowego gabinetu stworzyliśmy ten oto przewodnik. Zapraszamy do lektury!

Jaki rodzaj biurka do gabinetu?

Praca przy biurko powinna być przede wszystkim wygodna. Oznacza to, że przy wyborze warto zwrócić uwagę na kształt owego mebla. Biurko, przy którym będziemy pracować, powinno mieć tak wyprofilowaną przednią krawędź, aby podczas pracy można było się wsunąć pod blat i oprzeć na nim nadgarstki, a czasami również łokcie. Dobrym wyborem jest biurko kwadratowe narożne z wyprofilowaną przednią krawędzią - jego szeroka przednia część zapewnia sporo miejsca na niezbędne akcesoria biurowe, być może zmieści się nawet drukarka. Zaokrąglone przednie krawędzie - bez ostrych kantów zapewniają bezpieczne użytkowanie mebla podczas pracy. W przypadku biurka kwadratowego - na blacie będzie można również umieścić nie tylko przydatne akcesoria, ale także teczki i segregatory na najpotrzebniejsze dokumenty, które zawsze trzeba mieć pod ręką. Najczęstszy wybór pada jednak na klasyczne biurko prostokątne bez wyprofilowanej przedniej krawędzi. Ten najprostszy wariant zapewnia największą powierzchnię blatu, dzięki czemu można położyć na nim komputer, niezbędne przedmioty i jednocześnie zachować przestrzeń potrzebną do pracy.

Na co zwrócić uwagę kupując biurko do gabinetu?

Jeśli szukamy solidnego biurka do domowego gabinetu, które ma posłużyć przez wiele lat, to musimy liczyć się z większymi kosztami niż w przypadku zwykłego biurka w formie stołu. Wybierając ten mebel warto zwrócić uwagę na to czy posiada on szuflady. Może zdarzyć się, że domowe biuro nie będzie posiadać szaf i szafek lub będzie ich mała ilość, dlatego właśnie szuflady w biurku mogą okazać się niezbędne. Jeśli chodzi o wybór materiału, to na obecnym rynku można znaleźć wiele modeli wykonanych z prawdziwego drewna, którego niewątpliwym atutem jest oryginalność. Dzięki fakturze, sękom i kolorystyce meble fornirowane posiadają wysokie walory estetyczne.

W przypadku wyboru koloru, to biurko ciemne z pewnością doda powagi pomieszczeniu, a biurko utrzymane w jasnych barwach nie będzie zbyt przytłaczać swoją formą.

Najpopularniejsze wymiary biurek to 120x80, 120x70, 140x80, 160x80 cm. Natomiast wysokość to około 72-76 cm. Uzależnione jest to od wzrostu użytkownika, dlatego, aby móc w komfortowy sposób użytkować biurko, należy dobrać je do swojego wzrostu. Oprócz biurka, niezwykle ważne jest także dobranie odpowiedniego fotela biurowego, lecz to już temat na nasz kolejny wpis.