Jak stworzyć unikalny charakter we wnętrzu? Doradzamy!

Jak stworzyć unikalny charakter we wnętrzu? Doradzamy!

Spora część osób aranżując swoje wnętrze w mieszkaniu lub domu chce, aby jego wystrój był wyjątkowy i pozwalał na praktycznie wykorzystywanie mebli czy dodatków na co dzień. Warto wiedzieć, że doskonałym sposobem na stworzenie takiego wnętrza jest mieszanie stylów. Nie zawsze jest to proste zadanie, ale przy odrobinie starań możemy uzyskać naprawdę zachwycający efekt. Czasami wystarczy kilka akcentów zaczerpniętych z innej stylistyki, po to by nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Warto oczywiście pamiętać o umiarze w łączeniu różnych stylów.

Styl skandynawski we wnętrzu

Nowoczesny styl skandynawski to połączenie minimalizmu z praktycznością. Króluje on w modzie już od dłuższego czasu i nic nie wskazuje na to aby wkrótce ten trend miał się zmienić. Mieszkanie w stylu skandynawskim prezentuje się zawsze świeżo i naturalnie dzięki typowym dla tego nurtu prostym meblom i minimalistycznym dodatkom. Obecne stonowane kolory oraz naturalne tworzywa sprawiają, że w takim wnętrzu łatwiej się odpoczywa i relaksuje. Sypialnia w stylu skandynawskim to również idealne miejsce na sen i odpoczynek po ciężkim dniu. Przestrzeń i jasne kolory wnętrz sprawiają, że mamy spore pole do popisu w doborze dodatków i rozłożenia akcentów kolorystycznych na całej powierzchni mieszkania. Jeśli chodzi o dodatki w stylu skandynawskim, to są zwykle proste i minimalistyczne, ale i tutaj można postarać się o wprowadzenie kilku elementów, które nadadzą naszemu wnętrzu charakteru i oryginalności. Warto wykorzystać na przykład stylowe ramki na zdjęcia czy plakaty, a także lampy o niebanalnych kształtach. Doskonale sprawdzają się również wszelkie dekoracje DIY czyli stworzone samodzielnie, które nadają wnętrzu unikalnego charakteru i przytulniejszej atmosfery.

Urządzenie wnętrza - jakie meble?

Jeśli chcemy skomponować unikalny wystrój wnętrza, to musimy pamiętać, że kluczowe jest umiejętne połączenie z pozoru niepasujących do siebie mebli. Nie zawsze jest to łatwe i często wymaga niemałej kreatywności, ale efekt finalny może być naprawdę ciekawy. To, o czym trzeba pamiętać, to przede wszystkim jakość mebli. Możemy łączyć style, epoki, materiały, ale nic tak się nie broni jak doskonała jakość mebli. Dobre gatunkowo tworzywo oraz staranne wykonanie sprawia, że każdy mebel prezentuje się doskonale. Kolejną zasadą jaką warto się kierować jest solidna baza, do której dobieramy unikatowe dodatki. Chodzi o to, aby nie upychać w jednym pomieszczeniu kilkunastu najróżniejszych mebli i dekoracji. Jedyne, co wówczas uzyskamy to wrażenie bałaganu. Wystarczą podstawowe meble, które urozmaicimy ciekawymi dodatkami i ożywimy kolorem. Na tle bazowego wyposażenia dużo łatwiej wyeksponować oryginalny fotel, lampę mały stół lub ławę.

Indywidualny charakter wnętrza można otrzymać na różne sposoby. Jeśli jednak chcemy, aby cechował się on nie tylko praktycznością, ale także nowoczesnym designem, warto wykorzystać nasze pomysły aranżacyjne. W razie potrzeby możemy również skontaktować się z zawodowym projektantem wnętrz, który obejrzy mieszkanie i doradzi jaki styl będzie najlepiej do niego pasował.