Na co zwrócić uwagę przy wyborze foteli do salonu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze foteli do salonu?

Żaden domowy salon nie mógłby obejść się bez foteli. Wyróżnia je wygodne i szersze niż krzesło siedzisko, zazwyczaj z podłokietnikami, a także tapicerka. W zależności od metrażu pomieszczenia, można w nim ustawić nawet kilka foteli oraz sofę. Warto także pamiętać, że nie zawsze liczy się ilość, lecz jakość. Dzięki dobremu wyborowi foteli do salonu, możemy sprawić, że wypoczynek na nich będzie niezwykle przyjemny zarówno dla nas, jak i naszych gości. W tym artykule odpowiemy na pytania - na co zwrócić uwagę przy wyborze oraz jakie modele foteli najlepiej sprawdzą się w salonie.

O czym pamiętać przy zakupie fotela?

Przystępując do zakupu fotela do salonu, powinno się mieć już dosyć dokładny plan jego umiejscowienia w pomieszczeniu. To pozwala wstępnie oszacować jego rozmiar. Bo obecnie dostępne na rynku fotele to naprawdę niezwykle różnorodne rozwiązania konstrukcyjne, a co za tym idzie – bywają mocno zróżnicowane pod względem gabarytów. Warto więc mieć na uwadze rozmiar owego mebla. Warto również przemyśleć kwestię nóżek fotela. Mebel z wysokimi nogami będzie łatwiejszy do sprzątania ze względu na łatwe czyszczenie od spodu. Wysokie nóżki mogą jednak czasem nie pasować do danego stylu innych mebli w pomieszczeniu. To również trzeba mieć na uwadze.

Modne fotele uszaki

Fotele uszaki już od kilku lat nieprzerwanie królują w nowoczesnych salonach. Ich charakterystyczna forma zawierająca szerokie siedzisko, wysokie wyprofilowane oparcie oraz wygięte na zewnątrz podłokietniki sprawiają, że wybiera je wiele osób. Fotele uszaki bardzo często występuje w komplecie z podnóżkiem w tym samym kolorze i tkaninie. Użytkownicy cenią sobie uszaki za ich niebanalny wzór, nawiązujący do stylizacji ludwikowskich, który jednocześnie jest bardzo uniwersalny i pasuje do różnych rodzajów wnętrz. Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju i koloru tkaniny. Skórzany uszak doskonale sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu, podobnie jak i kolorowe, wyraziste modele. Szarości i beże idealnie wkomponują się w stylistykę skandynawskiej aranżacji, z kolei ciemne i stonowane kolory oraz tradycyjne faktury tkanin podkreślą tradycyjny styl salonu. Fotele obite odpowiednim materiałem wprowadzą nas w klimat retro, a przeciwieństwem tego będzie aksamitna tapicerka uszaka ozdobiona pikowaniami i kryształkami w stylu glamour. W porównaniu z tradycyjnymi fotelami, te modele są o wiele łatwiejsze w transporcie, ze względu na mniejszą wagą i zgrabniejszą konstrukcję. Sprawdzą się również w pomieszczeniu, gdzie brakuje miejsca na tradycyjne duże fotele.

Podsumowując, fotele to idealne meble wypoczynkowe. Od ich jakości zależy czy będą służyć nam i naszym gościom przez lata. Warto więc wybierać droższe modele, o ile oczywiście pozwala nam na to domowy budżet. Warto również pamiętać o regularnej pielęgnacji foteli, ona również zapewni meblom dłuższy żywot i wysoką estetykę.