Wybierz odpowiednią szafkę nocną do swojej sypialni

Wybierz odpowiednią szafkę nocną do swojej sypialni

W każdej sypialni, zarówno tej urządzonej w nowoczesnym stylu, jak i tej z bardziej tradycyjnym umeblowaniem nie może zabraknąć szafki nocnej. W przypadku sypialni dla dwóch osób, oczywiście trzeba pomyśleć o dwóch na obie strony łóżka. Współcześni projektanci dbają o to, aby meble w formie szafek nocnych były nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Jeśli więc urządzasz swoją sypialnię, bądź planujesz odświeżyć wnętrze wymieniając meble, sprawdź w naszym poniższym poradniku jaką szafkę nocną wybrać.

Nowoczesne szafki nocne do sypialni

Na rynku meblowym dostępna jest szeroka gama szafek nocnych, zróżnicowanych pod względem rozmiarów, kolorów, designu oraz funkcjonalności. W ofertach sklepów meblowych można znaleźć mnóstwo propozycji do każdego wnętrza. Warto pamiętać, że jeśli szukamy szafki nocnej do sypialni, która utrzymana jest w ciemnej kolorystyce, to mebel ten również powinien cechować się ciemnym kolorem. Oczywiście można zastosować kontrast, jednak wtedy może zdarzyć się, że sama szafka będzie za bardzo wyróżniała się na tle innych mebli. Do nowoczesnej estetyki pasują rozwiązania nietypowe i oryginalne.

Ciekawym pomysłem jest szafka nocna wisząca mocowana do ściany lub prosta i ponadczasowa szafka nocna biała o kwadratowym kształcie. Jeśli chodzi o konstrukcję mebla, to szafki nocne mogą posiadać dość ażurową i otwartą konstrukcję (odkryte półki i blat) lub posiadać zamykaną część (drzwiczki, szuflady). Wybór warto uzależnić od tego, co zamierzamy w szafce nocnej przechowywać. Jeśli chcemy, aby szafka nocna posłużyła nam przez wiele lat, warto wybrać modele z twardszego drewna, lepszej jakości. W tej kwestii można poradzić się sprzedawcy w sklepie.

Zalety i wady szafek nocnych

Do zalet szafek nocnych trzeba z pewnością zaliczyć ich wielkość. Dzięki kompaktowym rozmiarom, można postawić je przy każdym łóżku, nawet jeśli metraż sypialni nie jest duży. Choć szafki tego rodzaju są niewielkie, to można pomieścić w nich wiele akcesoriów takich jak np. książki, okulary, biżuteria czy inne podręczne przedmioty. Na blacie szafki nocnej można postawić również szklankę z wodą, zegarek, telefon, a także często niezbędną lampkę nocną. Jeżeli chodzi o wady, to można wymienić tutaj niedopasowanie do reszty wystroju wnętrza, lecz zdarza się to rzadko i zazwyczaj dotyczy osobnych modeli, kupowanych oddzielnie, a nie z kompletem mebli do sypialni. Obecnie na rynku można znaleźć szeroką gamę szafek nocnych, dlatego dobranie odpowiedniej do aranżacji naszego wnętrza nie powinno sprawić trudności.

Podsumowując, szafka nocna to niezbędnik każdej sypialni. W zależności od preferencji można wybrać model wysoki, niski, z szufladą lub bez - jest to możliwe dzięki szerokiej gamie tego rodzaju mebli na rynku. Przydatność szafki nocnej z pewnością doceni każdy, gdyż pozwala ona na przechowywanie wielu rzeczy, a także może być ciekawym dodatkiem aranżacyjnym do wnętrza sypialni.